2014/09/08

Įtempiamos lubos

Lubų tipai:


   

    


Dažniausiai užduodami klausimai:


Kas yra įtempiamos lubos?
Įtempiamos lubos yra pakabinamų lubų rūšis. Šios rūšies lubos yra gaminamos iš PVC plėvelės, aliuminio profilio, kuris pritvirtinamas prie sienų arba lubų, per visą patalpos perimetrą. Montavimo metu plėvelės temperatūra yra pakeliama iki 70 laipsnių, tempiama ir montuojama į profilius.


Kokiose patalpose galima montuoti įtempiamas lubas?
Įtempiamos lubos gali būti montuojamos labai įvairiose erdvėse – pradedant namais ir butais, užbaigiant specializuotomis parduotuvėmis bei prekybos centrais, koncertinėmis salėmis, pramogų centrais bei restoranais. Dėmesio: įtempiamų lubų negalima montuoti ten, kur ypač aukšta arba pernelyg žema temperatūra (saunos, pirtys arba nešildomos patalpos kuriose temperatūra būna minusinė).


Kokios medžiagos naudojamos gaminant įtempiamas lubas?
Tai įvairių tekstūrų PVC plėvelė, kuri yra specialiai pagaminta įtempiamoms luboms ir aliuminiai profiliai ant kurių užtempiama plėvelė.


Kiek laiko užima lubų montavimas?
Jei tokias lubas panorėsite sumontuoti vidutinio dydžio (20 kv. m.) kambaryje, šiam darbui atlikti reikės maždaug 3 – 4 valandų laiko.


Koks skirtumas tarp audinių: matinių, blizgių?
Matinė tekstūra – įtempiamos lubos su tokia tekstūra atrodo kaip paprastos idealiai lygiai dažytos lubos. Paviršius truputi grubus, be blizgesio. Blizgi tekstūra – lubos su tokia tekstūra turi atspindžio efektą ir vizualiai padidina patalpos erdvę.


Koks minimalus atstumas nuo pagrindinių lubų?
Nuo pagrindinių lubų turi būti ne mažesnis kaip 3,5 cm atstumas. Tai – idealus sprendimas tose erdvėse, kurios turi žemas lubas. Na, o, tuo atveju, jei yra planuojama įrengti įleidžiamus šviestuvus, rekomenduojama išlaikyti 7 – 8 cm atstumą.


Kada yra tinkamiausias metas montuoti šios rūšies lubas: prieš ar po sienų dažymo?
Idealus variantas, jei šias lubas montuosite tuomet, kai sienos bus nutinkuotos bei nudažytos vieną kartą. Tapetai turėtų būti klijuojami po lubų montavimo.


Ar reikia išnešti baldus montuojant įtempiamas lubas?
Montavimo metu išnešti baldus nėra būtina, pakanka padaryti laisvą plotą aplink visą sienų perimetrą. Išskyrus tuos atvejus jeigu baldai labai aukšti ir trukdo patogiai pasiekti lubas montuotojams.


Kada geriausia klijuoti plyteles?
Bus idealu, jei plytelės bus klijuojamos prieš lubų montavimą paliekant maždaug 4 – 8 cm tarpą nuo plytelių iki lubų. Tuomet reikėtų paruošti ir maždaug 3,5 cm pločio išlyginamąjį tarpą lubų profiliui įtvirtinti.


Kokia yra šių lubų tekstūrų įvairovė?
Galite rinktis įvairios tekstūros lubas: matines, satino, blizgias, pralaidžias šviesai arba „clipso“ audinį.


Kokius šviestuvus galima įmontuoti į lubas?
Galima montuoti įvairių rūšių šviestuvus (pradedant įleidžiamais ir užbaigiant kabančiais šviestuvais). Pastaba: visas šviestuvų vietas būtina numatyti iš anksto prieš montavimą.


Koks yra pats didžiausias plotas, į kurį galima montuoti įtempiamas lubas?
Plotui apribojimų nėra (šios lubos gali būti montuojamos ir į 1000 kv. m.) plotą, tačiau dėmesį vertėtų atkreipti į tai, jog plotui viršijant 60 kv. m., bus montuojami jungiamieji profiliai.


Jeigu įtempiamos lubos yra užliejamos kaimynų iš viršutinio aukšto, kas atsitiks luboms ir ką reikia daryti?
Visų pirma reikėtų atjungti šviestuvus ir iškviesti mūsų specialistus. Jie demontuos dalį lubų, išpils vandenį, išdžiovins ir vėl įmontuos lubas į tą pačią vietą. Lubų išvaizda visiškai nepasikeis. 1 kv. m. įtempiamų lubų atlaiko iki 100 litrų vandens.

Ar įtempiamos lubos atlaiko šampano kamščio smūgį?
Taip, nepalikdamos jokių žymių po kamščio šūvio.


Ar įtempiamos lubos gali būti montuojamos prie židinio?
Taip, tačiau reikėtų įsitikinti, jog temperatūra toje vietoje nepakyla daugiau nei 60 laipsnių.


Ar galima lubas montuoti toje vietoje kur prie lubų tvirtinamas karnizas?
Galima, tik tai reikėtų numatyti iš anksto, kadangi bus naudojamas specialus profilio paruošimas.


Kada geriau montuoti stumdomas duris, prieš ar po lubų montavimo?
Lubas montuoti galima abiem atvejais.


Ar galima dažyti įtempiamas lubas?
Lubų dažyti negalima!


Ar įmanoma atspausdinti piešinį ant lubų?
Taip, ant jų galima perkelti bet kokį Jums patikusį vaizdą: animacinių personažų herojus, gamtos vaizdus, fantastikos elementus ar klasikinius paveikslus. Šiuolaikinės technologijos leidžia sukurti ypatingai gražius vaizdus. Atspausdinti vaizdai ant įtempiamų lubų sukurs nepakartojamą ir unikalų dizainą.


Kaip reikia prižiūrėti įtempimas lubas?
Audinį lengvai nuvalysite minkšta šluoste šiltu muiluotu vandeniu. Blizgios lubos taip pat gerai valomos ir su langų ir veidrodžių valikliais, kadangi jų sudėtyje yra spirito, kuris ant blizgių lubų nepalieka jokių dėmių.

Kokia garantija suteikiama įtempiamoms luboms?
Įtempiamoms luboms suteikiama 10 metų garantija. Garantija suteikiama nuo blukimo, spalvos pakeitimo, nukarimo.