2017/04/24

Vinilinių grindų informacija

Savybės

PVC lentelės yra visiškai atsparios vandeniui, jo neįgeria. Galima kloti net vonioje.

Puikiai praleidžia šilumą, todėl labai tinka šildomoms grindims. Šilumos laidumu konkuruoja su įprastomis plytelėmis.

Atsparios įbrėžimams. Atsparumą apsprendžia viršutinio apsauginio sluoksnio storis. Atsparumo klasės analogiškos laminatui.

Tvirtos tiek, kad sunkūs daiktai neįspaudžia paviršiuje žymių, bet pakankamai minkštos, kad krisdami skaudžiai nesusižeistų vaikai.

Labai žemas triukšmo lygis. Žingsnių į dangą  skleidžiamas garsas, skirtingai nei laminato, yra minimalus. Tai galioja ir klijuojamoms ir surakinamoms PVC lentelėms.  Pačios plytelės  garsą  slopina nuo 9 iki 20 db.

Lentelės susijungia viena su kita be matomo tarpelio, siūlių praktiškai nėra.

Lentelės dėl savo sandaros atrodo šiltesnės nei kitos dangos.

Lengvai valomos, todėl tinka įprastinė grindų priežiūra. Nereikia saugoti nuo vandens pertekliaus kaip laminato.

Galima rinktis mažiau ar daugiau neslidžias PVC lenteles:  R9 – R11.

PVC lentelės yra higieniškos ir atsparios dėmėms dėl padengimo poliuretano laku. Dėl šio lako PVC lenteles lengva valyti.

Po PVC lentelėm paklotas nereikalingas ir nededamas.  Yra gamintojų, gaminančių lenteles su priklijuotu paklotu, bet tai yra išimtys, atspindinčios ne privalumus, o taip bandomus paslėpti technologinius trūkumus.

PVC lentelės imituoja ne tik medžiagos raštą, bet ir jai būdingus matmenis. Pavyzdžiui imituojamos medžio lentos bus 10 ar 15 cm,  arba net 30 cm pločio ir nuo 90 cm iki 2 metrų ilgio. Ir dar: to paties rašto, bet skirtingų matmenų plytelės lengvai  jungiasi tarpusavyje ir gali būti panaudotos vienoje patalpoje savitam raštui išgauti.

Mažas rašto pasikartojimas, t.y. vienoje pakuotėje sudedama skirtingų raštų lentelės.

PVC lentelės yra greitai ir lengvai klojamos. Tam užtenka paprastų įrankių. Nėra dulkių.

Lentelių tarpusavio sujungimo užraktas yra stiprus ir atsparus intensyviam naudojimui.

Lentelės yra lengvos ir stabilios.

PVC lentelės yra 100 procentų perdirbamos.

PVC lentelės skirasi pagal klojimo būdą:

  • Saviklijės, vienkartinio klijavimo
  • Saviklijės, daugkartinio klijavimo
  • Klijuojamos klijais
  • Surakinamos

Saviklijės, vienkartinio ir daugkartinio priklijavimo lentelės  gamykloje iš apatinės pusės pateptos klijais, apsaugotais popieriaus sluoksniu, kurį nuplėšus,  danga prispaudžiama  prie pagrindo. Viskas. Prilipo. Ir joks meistras nereiklaingas.

Vienkartinio klijavimo lentelės klijuojamos tik kartą (vėliau neturės pradinio klijavimo stiprumo), o daugkartinio klijavimo lenteles galima atlupti ir vėl priklijuoti kitoje vietoje. Numesta ant grindų tokia lentelė dėl savo svorio  ir klijų pritraukimo jėgos iškart prisisiurbia prie pagrindo ir stipriai laikosi, o klijai, anot gamintojų, aktyvūs išlieka nuolat.

Vienkartinio klijavimo lentelės paprastai būna 2 mm storio, o daugkartinio  – storesnės – 4 ar net 5  mm. Ir vienos ir kitos dažniausiai naudojamos individualių būstų grindims. Jos – pigiausios PVC lentelių gamoje.

Nors pats klojimas yra paprastas ir greitas, bet svarbi  plonų (2 mm) dangų naudojimo sąlyga – lygus grindų paviršius, nes dėl plonumo ir lankstumo jos atkartoja visus pagrindo nelygumus.

Klijuojamoms klijais lentelės neturi iš anksto užteptų klijų. Klijavimo principas: klijais ištepamos grindys, laukiama nustatytą laiką ir tada uždedamos lentelės. Po to, dažniausiai naudojant 50 kg  volą, iš po lentelių išspaudžiamas oras. Tokiam darbui reikia daugiau įrankių ir įgūdžių. Geriau šį darbą patikėti profesionalams.

Tokių lentelių storis svyruoja nuo 2 iki 2,5 mm. Tinka privačių būstų ir visuomeninių patalpų grindims. Jų kaina lemia atsparumo nusidėvėjimui klasė, lentelių dydis, piešinio kokybė ir kiti faktoriai, bet apibendrintai gaima teigti, kad jų kaina užima tarpinę vietą tarp saviklijų ir surakinamų lentelių.

Surakinamos PVC lentelės yra apie 5 mm storio ir klojamos kaip laminuotos grindys: lentelės kraštuose turi vienokius ar kitokius užraktus, kurių pagalba susijungia tarpusavyje.

Tokias grindis bene lengviausia įrengti, nes pagrindas neprivalo būti itin lygus (nelygumai iki 3mm vienam ilgio metrui) ir jo paruošimui nereikia eikvoti laiko ir pinigų. Lentelė lengvai jungiasi su kita lentele.

Nors šios grupės lentelės yra brangiausios, bet įvertinus mažiausias pagrindo paruošimo ir klojimo išlaidas – jei klosite patys – tai bendra grindų įrengimo kaina greičiausiai bus žemesnė nei priklijuojamų klijais.

Saviklijės PVC lentelės kaina atitinka vidutinių laminuotų grindų kainą, o surakinamos prilygsta aukštos klasės laminuotų grindų kainai.