2017/04/24

Vinilinių grindų klojimas bei priežiūra

Reikalavimai klojimui

Tik tinkamai paklotos PVC lentelės tarnaus ilgai. Jų negalima kloti lauke, įstiklintose terasose, soliariumuose, saunose ir nešildomose patalpose. Reikia vengti vietų, kurias ilgai veiks tiesioginė saulės šviesa.

Didžiausias be sujungimo profilių patalpos  plotis/ilgis negali viršyti 10/10 m bet kuria kryptimi. Prie sienų, aplink vamzdžius ar kitas stacionarias kliūtis būtina palikti 8 mm tarpelius.

PVC lentelės ypač tinka šildomoms grindims, bet pagrindo temperatūra neturi viršyti 27°C. Grindinis šildymas turi būti išjungtas ne tik klojimo metu, bet ir 24 val prieš ir po klojimo. Jį įjungus, temperatūrą reikia kelti laipsniškai – po 5°C parai. Elektra šildomų grindų galia neturi viršyti 60W/m2.

Tinkamai paruoškite pagrindą. Jis turi būti lygus, tvirtas, švarus ir sausas, o leistinas nelygumas – iki 3mm/1m. Didesni nelygumai atsikartos grindų paviršiuje, aukštesnės vietos greičiau nusidėvės, žemesnės įsispaus.

PVC lenteles galima kloti ant bet kokio stabilaus ir tvirto pagrindo: betono, keraminių plytelių, medžio ar kitų kietų grindų dangų, jei paviršius lygus ar gali būti išlygintas. Plytelių siūlių užglaistyti nereikia. Kiliminė danga – netinkamas pagrindas. Ją būtina pašalinti.

Maksimalus betoninio pagrindo drėgnumas negali viršyti 75% RH prie 20°C (iki 3,0 CM%). Nors PVC lentelės nėra jautrios drėgmei, perteklinė pagrindo drėgmė lemia pelėsio atsiradimą. Jei pagrindas nėra atsparus vandeniui (pvz. mediniai tašai) arba patalpos drėgnos (vonia), rekomenduojame ant pagrindo patiesti drėgmei nepralaidžią plėvelę.

Papildomai garso izoliacijai gali būti naudojamas specialus gamintojo nurodytas ir tik PVC lentelėms skirtas paklotas.

Išpakuotas lenteles prieš klojimą reikia bent 48 val. palaikyti toje patalpoje, kurioje jos bus klojamos. Laikykite sukrautas horizontaliai ant grindų dekoratyvine puse į viršų. Klojimui tinkamiausia 18-25°C temperatūra.

Lenteles apžiūrėkite ir jų kokybę įvertinkite prieš klojimą. Suklotoms ar pjaustytoms lentelėms pretenzijų  nepriims nei pardavėjai, nei gamintojai. Klojimo metu imkite lenteles iš skirtingų pakuočių: sumažės atspalvių variacijų ir grindų vaizdas bus natūralesnis.

PVC lentelių klojimas

Surakinamos PVC lentelės klojamos plaukiojančiu būdu t.y. jų negalima prikalti ar klijuoti prie pagrindo. Jos turi  laisvai judėti ir nesiremti į sienas ar kitas kliūtis.

Prieš dėjimą įvertinkite nupjaunamų lentelių ilgį ir plotį. Atpjauta lentelė negali būti trumpesnė nei 30 cm (kitaip nepakaks užrakto stiprumo). Nuo vienos eilės likusį lentelės galą naudokite kitos eilės pradžiai.

Pirma ir paskutinė PVC lentelių eilė negali būti siauresnės nei 5 cm.

Lenteles geriausia pjauti aštriu išstumiamais ašmenimis peiliu. Pjaukite iš dekoratyvinės (gerosios) pusės. Lenteles kiaurai perpjauti nebūtina: įpjauta lengvai lūžta. Klodami apsieikite be plaktuko.

Lenteles galima jungti keliais būdais. Paveikslėliuose parodytas jungimas pradedant nuo trumposios kraštinės, o vėliau stumiamuoju judesiu sujungiamos ilgosios. Junkite po vieną lentelę.

Jei galima, geriau lenteles kloti lygiagrečiai krentančiai saulės šviesai (trumpaisiais galais į langą).

Verta pasilikti keletą lentelių galimam remontui ateityje.

Trumpas filmukas apie lentelių klojimą:

Priežiūra

Grindys tarnaus ilgiau prie įėjimo patiesus švaros kilimėlį. Jis apsaugos grindis nuo braižančių elementų. Baldų kojas paklijuokite padukais iš veltinio. Guminiai padukai ir kilimėliai guminiu pagrindu netinka. Kėdžių ratukai turi būti minkšti, bet ne guminiai.

Danga yra padengta specialiomis priemonėmis ir papildomas paviršiaus apdorojimas nereikalingas.

Grindys valomos įprastai: nušlavus ar nusiurbus perplaunamos drėgna šluoste. Naudokite neutralų ploviklį. Prieš pirmą naudojimą nepastebimoje vietoje patikrinkite ploviklio reakciją su danga.

Nors danga atspari vandeniui, grindų paviršių nusausinkite: šlapia danga slidesnė.

Dėmes, žymes ar išsiliejusias medžiagas kuo greičiau nuvalykite.

PVC lenteles pažeidžia acetono ar chloruoti tirpikliai, vaškas ir lakas. Niekada nenaudokite priežiūros priemonių, kuriose yra vaško ar alyvos.