2014/09/17

„Ecotex“ dailylentės

Bendroji informacija

Ekodailylentės pagamintos iš minkštos medienos plaušų plokštės. Jų gamyboje nenaudojami jokie rišikliai. Tai visiškai nekenksmingas ir ekologiškai švarus produktas, skirtas tiek šildomų, tiek nešildomų patalpų vidaus apdailai.
Ekodailylenčių saugojimas iki montavimo:
Ekodailylentes naudoti tik interjero (vidaus) apdailai, kurių santykinė drėgmė ne didesnė nei 70 %. Išpakuotas ekodailylentes būtina iki darbų pradžios 24 valandas palaikyti patalpoje, kurioje jos bus montuojamos.

« 1 3 »

Lubų karkaso ir ekodailylenčių montavimas:

Lubų karkasui naudojamos medinės arba klijuotos faneros 35-50 mm pločio juostelės. Karkasas turi būti kas 285 mm tarp juostelių centrų ir, kad eitų išilgai ekodailylenčių, pritvirtinamas medsraigčiais, naudojant kaiščius į iš anksto pragręžtas skyles. Išlyginus kraštines karkaso juosteles, imama virvelė ir ištempiama ties tvirtinimais bei išlyginamos likusios juostos. Kabės į karkasą per ekodailylentės užpjovimą (griovelį) kalamos ne rečiau kaip kas 100 mm, kito užpjovimo (liežuvėlio) vidinę pusę, kuri liečiasi su karkasu, reikia sutepti klijais. Kabės turi būti ne trumpesnės nei 12-14 mm. Kraštinės ekodailylentės pritvirtinamos su klijais arba vinim. Juos uždengs apdailos juostelė. Ekodailylentės lengvai pjaunamos aštriu, kilimams pjauti skirtu peiliu. Pjauti reikia iš gerosios pusės.

 Ecotex montavimo instrukcija luboms

Sienų karkaso ir ekodailylenčių montavimas:

Sienų karkasas daromas: dvi kraštinės kas 585 mm ir viena karkaso juostelė turi eiti lygiai per centrą išilgai. Ekodailylentės priekinė užpjovimo (liežuvėlio) pusė ir centrinė dalis patepamos klijais, o galinė užpjovimo (griovelio) pusė prikalama kabių pistoletu. Visa kita daroma taip, kaip ir montuojant lubų karkasą.

Ekodailylenčių montavimas klijuojant:

Klijuojamas paviršius turi būti pakankamai lygus ir nuvalytas. Klijuojant reikia naudoti ,,Projects“ (Liquid nails) arba kitų gamintojų greitai džiūstančius montažinius klijus. Ant ekodailylentės vidinės pusės (30 mm nuo kraštų) reikia užtepti dvi juosteles klijų, o per vidurį klijus tepti kas 200 mm, paskui prispausti ekodailylentę prie klijuojamos plokštumos truputį šone nuo planuojamos vietos, kad slinkdama paviršiumi dailylentė išlygintų kitoje pusėje užteptus klijus. Kad būtų stabiliau, galima, kur įmanoma, įkalti kabę. Būtina visuomet atsižvelgti į klijų gamintojo naudojimo rekomendacijas.

Užbaigimo kampai:

Užbaigimo kampai – tai dekoratyvinė detalė, klijuojama tarp lubų ir sienos, o sienų ekodailylentėms – į vidinius arba išorinius kampus. Užbaigimo kampai klijuojami ,,Projects“ (Liquid nails) arba kitų gamintojų greitai džiūstančiais montažiniais klijais. Klijai tepami plona juostele po 10 mm nuo kraštų išilgai viso užbaigimo kampo. Tepamos abi vidinės užbaigimo kampo pusės. Būtina visuomet atsižvelgti į klijų gamintojo naudojimo rekomendacijas.